Wydarzenia
OKO KALEJDOSKOPU IV Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci
06
Czerwiec
Festiwale

OKO KALEJDOSKOPU IV Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci

Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci “Oko Kalejdoskopu” powołany został w 2014 roku w celu wspierania dzieci i młodzieży tworzących filmy animowane i stworzenia ogólnokrajowej platformy prezentacji ich twórczości. Co roku do projektu zapraszani są twórcy w wieku 5-17 lat, którzy indywidualnie lub w grupach, samodzielnie lub pod opieką profesjonalistów bawią się technikami filmowej animacji.

W projekcie aktywnie uczestniczą ogólnopolscy i lokalni Partnerzy – stowarzyszenia, galerie, kina i szkoły i instytucje kultury, dla których motorem współpracy i podejmowanych działań jest świadomość ogromnego potencjału drzemiącego w młodych twórcach oraz dążenie do wspierania ich w rozwijaniu swoich umiejętności poprzez prezentację ich filmów, wzajemny kontakt i wymianę doświadczeń.

Projekcje organizowane są w instytucjach partnerskich w najrozmaitszych kontekstach i miejscach – w galeriach, kinach, domach kultury, na lekcjach, w ramach innych wydarzeń i projektów. Towarzyszą im warsztaty, prelekcje, koncerty, spotkania z artystami.

Każda edycja Przeglądu swój punkt kulminacyjny osiąga w Poznaniu podczas finałowego pokazu, ogłoszenia werdyktów Jury i wręczenia nagród.

 

Koordynatorka projektu:
Agnieszka Krajewska
e-mail: akrajewska@csdpoznan.pl

 

W 2022 ROKU ODBĘDZIE SIĘ 9. EDYCJA PRZEGLĄDU:

  • 6-7 czerwca (seanse nadesłanych filmów)
  • 10 czerwca (ogłoszenie werdyktu jury)

Więcej https://csdpoznan.pl/oko-kalejdoskopu