Wydarzenia
Relacja z Festiwalu 9 minut
24
Listopad
Festiwale

Relacja z Festiwalu 9 minut

Relacja z Festiwalu 9 minut

W tym roku odbył się w dniach 24 i 25 listopada. Pokazywane filmy należały do czterech kategorii: animacja, dokument, fabuła i rekonstrukcja kultowej sceny filmowej. Widzowie mieli szansę obejrzeć 19 różnorodnych projekcji, a ponadto uczestniczyć w dwóch wykładach – o opowiadaniu historii językiem filmu i o kinowym fenomenie lat 80.

Jury w tej edycji szczególnie doceniło animacje. Ich wartość artystyczna, tematyka oraz liczne odwołania do ważnych dzieł kultury porwały nie tylko jurorów, ale również widzów. Filmy z innych kategorii oczywiście również się podobały, o czym świadczy przyznanie nagrody publiczności dokumentowi.

Co poza tym wyróżniało 6. Edycję Festiwalu 9 Minut? Przede wszystkim motyw przewodni (lata 80.), z którym związane były atrakcje dla widzów – kawiarenka, muzyka w przerwach oraz konkurs na najlepszy strój w stylu lat 80. Dzięki temu na Festiwalu każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i zapisu transmisji z całego wydarzenia, który znajduje się na Facebooku na profilu Hoffmanowa Television.
IX Liceum Ogólnokształcące
im. Klementyny Hoffmanowej
ul. Hoża 88, 00-682 Warszawa

e-mail: ff9minut@gmail.com
www.9minut.hoffmanowa.pl